İstanbul Üsküdar Kan Bağış Organizasyonu

  İl-İlçe
: İstanbul - Üsküdar
 Yer
: ÜSKÜDAR MEYDAN 
 Başlama Zamanı
: 11.3.2017 09:00
 Bitiş Zamanı
: 11.3.2017
 İletişim Kurulacak Kişi
: OSMAN EKŞİOĞLU
 İletişim Bilgisi
: 5324254876


Ülkemizde her yıl 2 milyondan faz kan ihtiyacıbulunmaktadır. Ülkemiz adına kan bağışı toplayan ve tek yetkili kuruluş TürkKızılayı dır. Yapılan kampanyalar maalesef ülkemizin kan ihtiyacını yeterikadar sağlayamamakta dönemsel olarak kan stokları ihtiyaç sayısının altınadüşmektedir.

Onun içindir ki düzenli kan bağışçısı olmak çok önemlidir.Beşir Derneği olarak bu toplumsal sorumluluğu gerektiren durum için TürkKızılayı?nı destekleyici ortak projeler yapmaktayız.

2013, 2014 yıllarında yaptığımız kan bağış kampanyalarında 100bin ünite kan bağışı toplanmasına vesile olduk. Bu gün ve yarın da yapacağımızkampanyalar ile bu sorumluluğumuzu yerine getirmek için azami gayretgöstereceğiz.

Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Bunun için Bir Damla,Bin Umut kampanyası ile yıl boyunca kan bağış kampanyalarını destekleyipfarkındalık oluşturmaya gayret edeceğiz.

Saha organizasyonlarını daha etkin yapmak ve gönüllü bağışçılarımızladaha etkin bir iletişim içinde olmak ve ayrıca sosyal sorumluluk projesi olarakkankardesim.org web sayfasını kurduk. Kankardesim.org ile gönüllübağışçılarımız ile anlık sosyal paylaşım yapmak ve ihtiyaç durumuna göre kısasürede organize olabilmeyi hedefledik.

Nihai hedefimiz her bir bireyin düzenli kan bağışçısıolarak, hiçbir kampanyayı beklemeden 4 ayda bir kan bağışı yapmasıdır. O zamanülkemizde hiçbir zaman acil kan anonslarına ihtiyaç kalmayacaktır.

Yine de nadir bulunan kan türlerinde acil ihtiyaçlar olabileceğigöz önünde bulundurularak gönüllülerimize kan gruplarına yönelik smsgönderilerek bireysel kan bağışı çağrısında bulunulur. Bu sistem tamamenücretsiz çalışır. Tüm maliyetleri Beşir Derneği tarafından karşılanır.

Bu gün başkasına lazım olan kan, belki de yarın bize lazımolacaktır. Duyarlı birer birey olarak, ülkemiz için düzenli kan bağışçısıolmalıyız.

Sağlıklı ve güzel günler dileklerimizle, sizleri de kankardeşimiz olmaya davet ediyoruz.

KAN KARDEŞİMİZ OLMAK ve PROJE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKAYINIZ


"

İyilik Hizmetlerine
Katkıda Bulunmak İster misiniz ?

Online Bağış