Kan Bağışı Kampanyamız İzmit?te Devam Ediyor


Ülkemizde her yıl 2 milyon üniteden fazla kan ihtiyacı oluşmaktadır. Beşir Derneği olarak, ülkemiz adına kan bağışı toplayan Türk Kızılayı?na destek olmak ve ülkemizin kan ihtiyacını karşılamaya katkı sağlamak amacıyla ortak projeler gerçekleştirmekteyiz.

 

Bu kapsamda ?Kan ani değil, sürekli ihtiyaçtır? diyerek hayata geçirdiğimiz ?Bir Damla Bin Umut? kampanyası devam ediyor. Beşir Derneği Kocaeli Temsilciliği, Kızılay, Semerkand Vakfı ve TÜMSİAD Sakarya Şubesi iş birliğiyle yapılan kan bağışı organizasyonu Kocaeli?de başladı. Beşir Derneği yetkilileri, kan bağışı konusunda vatandaşları bilinçlendirerek kan vermeye davet etti.

 

Halkın yoğun ilgi gösterdiği M. Ali Paşa ve Vezirçiftlik bölgelerinde gerçekleştirilen kan bağışı organizasyonlarında konuşan Beşir yetkilileri şöyle söyledi:

 

?Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Bunun için Bir Damla, Bin Umut kampanyası ile yıl boyunca kan bağış kampanyalarını destekleyip farkındalık oluşturmaya gayret edeceğiz. Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız kan bağış kampanyalarında 100 bin ünite kan bağışı toplanmasına vesile olduk. Bugün, yarın ve önümüzdeki dönemlerde de yapacağımız kampanyalar ile bu sorumluluğumuzu yerine getirmek için azami gayret göstereceğiz.

 

Saha organizasyonlarını daha etkin yapmak ve gönüllü bağışçılarımızla daha etkin bir iletişim içinde olmak ve ayrıca sosyal sorumluluk projesi olarak www.kankardesim.org web sayfasını kurduk. Bu sayfa aracılığıyla gönüllü bağışçılarımız ile anlık sosyal paylaşım yapmak ve ihtiyaç durumuna göre kısa sürede organize olabilmeyi hedefledik.

 

Nihai hedefimiz her bir bireyin düzenli kan bağışçısı olarak, hiçbir kampanyayı beklemeden 4 ayda bir kan bağışı yapmasıdır. O zaman ülkemizde hiçbir zaman acil kan anonslarına ihtiyaç kalmayacaktır.?


Fotoğraf Galerisi

İyilik Hizmetlerine
Katkıda Bulunmak İster misiniz ?

Online Bağış